تبلیغات
☫مــعـبــر سـایـبـری شهـیـد سـیـد عــیــســی اطـــــهــــــری☫ - کلاشینکف به دست جنگیدن صفای دیگری دارد!/حتماً شهید و مفقودالاثر خواهم شد!!

☫مــعـبــر سـایـبـری شهـیـد سـیـد عــیــســی اطـــــهــــــری☫
 
( جـــــــــــــــــا نــــــم فـــــــــدای رهــــــــــــبــــــر )
آخرین باری که به جبهه می رفت ،مادرش او را از رفتن منع کرد و شهید خطاب به مادرش گفت؛من دنیا نمی خواهم وآخرت می خواهم!حتماً به جبهه می روم و چند روزدیگر شهید می شوم و مفقودالاثر خواهم شد.توضیحات بیشتر در ادامــه ...
در طول دوران دفاع مقدس ،لشکرعرشی 25کربلا عرصه ظهور مردانی بود که خلوص و معرفت شان نسبت حضرت حق زبانزد و شهره در آسمانها بود ،فرماندهانی که تمام سرمایه معنوی خویش را برای سربلندی اسلام عزیز در کف اخلاص خویش قرار دادند،یکی از این هزاران اسطوره معرفت واخلاص سردار غلامعلی نژاد اکبر فرمانده گردان صاحب الزمان (عج) لشکر25 کربلا می باشد که شرح حالی از زندگی و مجاهدت هایش در ادامه می آید

روستای بیشه سرآغاز حیات طیبه

در سال 1340 ،در یک خانواده ی مذهبی و کشاورز در روستای «بیشه سرسبیل »در استان «مازندران»دیده به جهان گشود.دوران ابتدایی را در مدرسه «بهشت آئین» گذارند و در دوران راهنمایی و دبیرستان وارد شهرستان «بابل» شد.دوران دبیرستان ایشان مصادف با اوج گیری انقلاب اسلامی بود که در پیروزی انقلاب نقش به سزایی داشت و به همراه شهیدان «تبارجعفرقلی» ،«جانی رمی» ،«سادات تبار»و دیگر برادران در صحنه حضور داشته و مردم را تشویق به شرکت در تظاهرات علیه رژیم می نمود .

در سال 1359 با شروع جنگ تحمیلی و مشارکت مردم در جهت دفاع از حریم و دستاوردهای انقلاب بر آمد و در اولین اعزام از بابل رهسپار میادین نبرد حق علیه باطل در مریوان شد.و بعد از پایان مأموریت به ادامه تحصیل پرداخت و با تلاش بی وقفه در سال 60 موفق به اخذ دیپلم در رشته ی فنی گردید.بعد از دریافت دیپلم به عضویت سپاه پاسداران بابل در آمد و در واحد عملیات مشغول به خدمت شد و در تشکیل انجمن اسلامی و گروه های مقاومت نقش فعالی داشت.به نماز اول وقت بسیار اهمیت می داد،نماز مغرب وعشاءرا در مسجد محل بجا می اورد به طوری که اگرشبی در مسجد حاضر نمی شد همه می فهمیدند که اکبر نژاد درروستا حضور ندارد!

آموزش چگونه عشق ورزیدن به خدا

از نظر تقوی و صبر در تمام کارها اسوه و نمونه بود.ایشان در سال 61 روانه ی جبهه ها گردید ودر عملیات مختلف از طریق القدس گرفته تا بیت المقدس ،فتح المبین ،والفجر هشت ،کربلای پنج حضوری فعال داشت .او به همه ی هم رزمان و همسنگران خود آموخته بود که چگونه به خدا عشق بورزند.همیشه در خلوتگاهش کلام دلنشین "یارب ضعف بدنی" را زمزمه می کرد و اشک می ریخت .

ارادت او به دوستان خود وصف ناپذیر بود .با ناملایمات روزگار به سادگی دست و پنجه نرم می کرد که این همان رمز توفیق عارفان و عاشقان است . در سال 61 با خانم آمنه مرتضی زاده که کادر سپاه بود ازدواج نمود و ثمره ی این وصلت ،دو یادگار به نامهای« کمیل» و« فاطمه» می باشد.

دوست داشت ساده و بسیجی باشد

شهید نژاد اکبر بسیار متواضع بود و دوست داشت یک نیروی ساده بسیجی باشد،می گفت؛کلاشینکف به دست جنگیدن صفای دیگری دارد!

آخرین باری که به جبهه می رفت ،مادرش او را از رفتن منع کرد و شهید خطاب به مادرش گفت؛من دنیا نمی خواهم وآخرت می خواهم!حتماً به جبهه می روم و چند روزدیگر شهید می شومو مفقودالاثر خواهم شد.

عروج در شلمچه

در عملیات مختلف از جمله در منطقه ی هورالعظیم به شدت مجروح شده بودند، بعد از سلامتی دوباره به جبهه اعزام و به عنوان فرمانده ی گردان مسلم (ع) و بعداً به عنوان فرمانده ی گردان صاحب الزمان(عج) و جانشین فرمانده تیپ مشغول به خدمت شدند و با استفاده از ایمان به ایزدمنان و تجربه های به دست آورده در طول دفاع مقدس ،به عنوان سربازی مؤمن و متعهد ،به نبرد با صدامیان پرداخت و سرانجام در ادامه ی عملیات پیروزمند کربلای پنج در تاریخ 12/12/1365 در اثر اصابت  گلوله مستقیم به ناحیه سینه به شهادترسید و مفقود الاثر شد.

جنازه این سردار استوار پس از سالها در عملیات جستجوی گروه تفحص در سال 76 کشف وشناسائی شد وپس از انتقال به زادگاهش در گلزار شهدای روستای بیشه سر بابل به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیت عرفانی شهید

إنّ اللّه یُحِبُّ الذینَ یقاتلون فی سبیله صفا کانهنم بنیان مرصوص »

با درود و سلام به پیشگاه امام زمان (عج) ئ با درود و سلام به محضر مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی مدظله العالی .و با درود و سلام به شهداء و جانبازان از صدر اسلام تا به امروز و با درود و سلام به مسئولین مخلص انقلاب ،حال که موفق شدم به لطف خدا به دیار عاشقان شتافته و وجود نالایق ام را در بین یاوران اسلام و قرآن و در کربلا مکرر تاریخ قرار دهم.خدا را سپاس می گویم و از او می خواهم که اخلاص را با من عجین گرداند و شما ای پدر و مادرم فراموش نکنید که افتخار بزرگی نصیب شما گردیده و امانتی را که نیاز به لحظه لحظه مواظبت داشت به صاحب اصلی اش تحویل داده اید امیدوارم که خوشحال باشید و حق خویش را بر من حلال کنید . ما برای امتحان آفریده شده ایم خوشا به حال کسی که از این آزمایش الهی پیروز بیرون آید خوشا به حال شهداء و خانواده آن ها .

خداوندا تو گواهی که هدف ما در این جنگ اعتلای کلمه حق و سرنگونی ستمگران است و این جوانانی که مردم از دست داده اند که جزء بهترین جوانان بودند هدفشان فقط حفظ و برقراری اسلام و قرآن بود پس شما مردم مدیون خون شهدائید وظیفه ی شما در مقابل این خونهای پاک بندگی خدا و عمل به اسلام و حفظ جبهه اسلامی انقلاب است از امام امت که نایب حجت خداست اطاعت کنید و خود را لایق این رهبری سازید .

ای دوستان من با ایمانی که به خدا و روز قیامت داشتم وظیفه ی شرعی خود دانستم که پا به عرصه جهاد بگذارم و شاید در راه خدا کشته شوم ولی آیا کشته شدن من را می توان شهادت نامید .خدایا ناامید نیستم من در خود لیاقت شهادت نمی بینم ولی آگاهم که تو ،توبه پذیر هستی .

همسرم بایستی امانت ها را به صاحب امانت یعنط خداوند باز گردانی شما و خواهران باید پیام رسان خون شهدا باشید و پیامشان حفظ حجاب و قوانین انقلاب اسلامی است . عزیزم ،امیدوارم که انشاءاللّه اگر با مرگ من روبرو شدید بتوانی از این امتحان الهی سر بلند بیرون آئی و اگر به خاطر دوری من ناراحت هستی با قرآن و مطالعه و یاد خداوند بزرگ می توانی این مشکلات را تحمل کنی نمازهایت را اول وقت بخوان و سر نمازها دعا کن و معنی آن را درک کن ،قرآن را هیچ گاه فراموش نکن روزهای جمعه در نماز جمعه حاضر شو ،شبهای جمعه دعای کمیل را فراموش نکن .

در اصول دین اسلام مطالعه کن با خدا صحبت و رازو نیاز نما هیچ گاه دنبال زرق و برق دنیا نرو که این دنیا فانی و از بین رفتنی است و تنها چیزی که در دنیای دیگر به درد می خورد راز و نیاز های تو با خدا و صدقه های تو به فقراست و تا می توانی به فقرا و جنگ زده گان کمک و انفاق کن ،همسرم تو را توصیه به حفظ شعائر اسلامی ،به حفظ و اطاعت از دستورات قرآن خصوصاً در مورد حجاب اسلامی و رهنمودهای امام امت (خمینی) عزیز در مورد خودسازی امیدوارم که با توجه و عمل به آن صد درصد اسلامی قرار بگیرم و همگی در مسیر خداوند نیز گام برداریم .

خدایا تنها تو را عبادت می کنیم و تنها از تو یاری می جوییم ما را به راه راست هدایت فرما

خداوندا تمامی شهدای ما را با شهدای صدر اسلام و سرور شهیدان امام حسین (ع) مشهور بفرما

خدایا از تو می خواهم كه امام ما را،رهبر عزیز مان را تا انقلاب مهدی (عج) زنده و پاینده نگه داری.

خدایا به ما نیرویی اعطا کن که فقط به خاطر تو کار کنیم و نیت های ما را خالص گردان

خدایا ما به لطف بیکران تو امیدواریم ولی از این است که در نیت ها محرکمان نا خالصی وجود داشته باشد به لطف و کرمت آنها را نیز بر طرف گردان اسلام و مسلمین را سربلند و پیروز گردان.

 والسلام علیکم و رحمته اللّه و برکاته

غلامعلی(جواد) اکبر نژاد


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 اسفند 1392 توسط رضا خرّم
طراح قالب معبر : { رزمندگان مهدی}