تبلیغات
☫مــعـبــر سـایـبـری شهـیـد سـیـد عــیــســی اطـــــهــــــری☫ - سردار شهیدی که تحصیل در بهترین دانشگاه ایران را به جبهه ترجیح داد

☫مــعـبــر سـایـبـری شهـیـد سـیـد عــیــســی اطـــــهــــــری☫
 
( جـــــــــــــــــا نــــــم فـــــــــدای رهــــــــــــبــــــر )
در سال 1363 با قبولی در کنکور سراسری (با رتبه 15 ) در دانشگاه شهید بهشتی (رشته حقوق ) شروع به تحصیل نمود،روح نا آرام او در آن حال و هوای علمی ارضاء نمی شد بنابراین به فرموده امام به دانشگاه انسان سازی جبهه ها رفت و در اسفند ماه 1365 در عملیات کربلای 7،ادامه عملیات کربلای 5 به شهادت رسیدتوضیحات بیشتر در ادامــه ...

تمام عمر مان باید در پی گوهر های نابی باشیم که بهانه های حضرت حق برای  خلقت اند، اما این گنجها در کنار ما وجود دارند و بهره ما اندک.فرماندهانی همچون سردار مسعود شعبانزاده که عاشقانه زرق و برق دنیا را رها کردند و به سوی وصال با پروردگارشان شتافتند ،به مناسبت دهم اسفند، سالگرد شهادت این سردار شهید مطالب زیر تقدیم مخاطبان می شود:
سرآغاز حیات طیبه
در سال1341 در یكی از خانوادههای مذهبی در شهرستان بابل كه به دارالمومنین نیز شهرت دارد در كوی آهنگركلا دیده به جهان گشود.شهید شعبان زاده تا پیش از پیروزی انقلاب،چون دیگر جوانان مبارز در نشر اندیشه های امام و تظاهرات دانش آموزی و عضویت در هسته های مبارزاتی فعالیت داشت.سال 1357 مقارن با شکل گیری نظام اسلامی بر وسعت نظر و زرفای اندیشه سیاسی اش افزوده شد و با عضویت در انجمن دانش آموزان دبیرستان طالقانی به عنوان عنصری موثر نقش آفرینی کرد .از آنجا که فضای آن دوران فضای تکثر آرا طرح برخی افکار انحرافی بود،او به همراه سایر هم فکرانش در هدایت و جهت دهی درست هم سالان خود می کشید .

پوشیدن لباس سبز امام زمان(عج)

در سال 1359 به عضویت سپاه پاسدران بابل در آمد،نخست به عنوان عضو ساده در اسلحه خانه سپاه شروع به فعالیت نمود و پس از مدتی بنا به درخواست شهید عارف مهدی نیا طبری در ابتدا در بخش تبلیغات و سپس در بخش اطلاعات واحد بسیج ادامه فعالیت داد، در سال 1360 از سوی اطلاعات سپاه ناحیه مازندران،مسوولیت واحد اطلاعات سپاه بابل به او سپرده شد.یک سال بعد به خاطر شایستگی هایش به عنوان مسوول امنیت اطلاعات سپاه ناحیه مازندران انجام وظیفه نمود.

رتبه 15 کنکور وقبولی دردانشگاه شهید بهشتی

در این سال بود که برادر کوچکترش ، محمد مهدی ، به خیل شهدای اسلام پیوست . در سال 1361 چندی قبل از شهادت محمد مهدی با یكی از خواهران مذهبی و متدین ازدواج نمود.در سال 1363 با قبولی در کنکور سراسری (با رتبه 15 ) در دانشگاه شهید بهشتی (رشته حقوق ) شروع به تحصیل نمود.پس از مدتی به عضویت شورای انجمن اسلامی دانشکده حقوق در آمد .سردار شهید،افزون بر فعالیت در دانشگاه با دادستانی کل انقلاب تهران همکاری کرد .او به دلیل علاقه اش به فضای حوزه و کسب فیض از محضر برخی علما و طلاب،در مدرسه عالی شهید مطهری (بهارستان تهران )حضور یافت تا ضمن بهره مندی از این فضای روحانی،با تعمق بیشتری به مطالب علمی دانشگاهی خود بپردازد.

روح نا آرام او در آن حال و هوای علمی ارضاء نمی شد بنابراین به فرموده امام به دانشگاه انسان سازی جبهه ها رفت و در اسفند ماه 1365 در عملیات کربلای 7،ادامه عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و پس از 8 سال گمنامی و مفقود الاثر بودن در اسفند 1373 پیکرمطهرش پیدا شد و در آرامگاه معتمدی،کنار برادر شهیدش آرام گرفت.

صادقعلی رنجبر از دوستان سردار پاسدار شهید مسعود شعبانزاده دروصف او می گوید:

سال ۶۱ و زمانیکه ایشان از سپاه بابل به سپاه ساری انتقال یافته تا عهده دار مسئولیت مهمی شوند آشنایی ما شکل گرفت وبعدها فراتر از مناسبات کاری،به رفاقت بسیار گرم و صمیمی منجر شد که تا سال شهادت ایشان ادامه داشت.

شهادت ایشان برای من ثلمه ای سنگین بود و باید اعتراف کنم که هنوز متاثر از این فقدان قرار دارم،فقدان کسی که مرتباً مرا مورد مهر و لطف آشکار و نهان قرار می داد و یقیناً بخش عمده ای از موفقیتهای اجتماعی ام را مرهون مساعدتهای ایشانم.

ایشان هم از نظر اخلاقی و هم از نظر فکری و توانمندیهای کاری،سرآمد همه کسانی بود که من تا کنون با آنها کار کرده و یا رفاقت داشته ام.

در تقوا و شکیبایی و حسن تدبیر زبانزد همه بود و دوستانی مثل حاج نبی احمدی فولادی و حاج مراد محمدی و سردار پاسدار جواد پورقاسم و دیگران بر برجستگیهای منحصر بفرد ایشان اذعان دارند.

ایشان که در زمان شهادت دانشجوی سال پایانی حقوق سیاسی دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده، داوطلبانه به جبهه میرفت و در یکی از عملیاتها مفقودالاثر شد و جنازه مطهرش  پس از گذشت بیش از یک دهه در کنار برادر شهیدش در آرامگاه معتمدی بابل آرام گرفت و به چشم انتظاری مادر پرعاطفه اش پایان داد.

شعر حاج صادق رنجبر دروصف شهید شعبان زاده

در سال ۷۳ که ایشان تشییع شدند،من شعری برایش سرودم که توسط بخشایش مداح بابلی در مسجد آهنگرکلای بابل اجرا شد،که آن را تبرکاً اهدا میکنم:

صبور همیشه متبسم

مـرغ عشـق شهـــر مـا پـرواز کــــرد                                      عـرش اعــلاء در بـه رویش بـاز کرد

رفت از خـــاک بـه افـــــلاک عظیــــم                                      در حــریـم کبـــــریـایی شـد مقیـم

پلـــه های عـاشقـی را طـی نمـــود                                      بغـض مـا را بـا نـوای نـی گشـــود

چون به کـف بگـرفت از جـام بــــــــلا                                      عـاقبــت شد زائـــــــر کـــــــــرببـــلا

قیـــد وبنـــد دار فـانــی را گسســت                                       همچو مـرغـان رفت وبالاترنشست

گفت رمــز عشق را هنــگام قنــــوت                                       آن پــریـوش،مــــرغ بـــاغ ملکــــوت

چهــــره خنــــدان او یــادش به خیـــر                                        صبــر بی پـایـان او یـادش به خیـــر

داغ او هـــــرگــــز نیــــابــد خــــاتمـــه                                         چون که بـوده دلستــــان ما همـه

او به مستـان در سجودش می رسید                                       بـوی ایمــان از وجـودش می رسید

خانـه بی مسعـود بی روح هست دگر                               خــون ببـــارد دیـده از سـوز جگــــــر

او بـــــزرگ بی مثــــــال خـــانـه هست                                 او چو شمع و مادرش پروانه هست

لب به وصفــش دائمـــاً مـانـوس مــانــد                              در نـگاهـم او چو اقیــانـوس مــانـد

بــــاورم هــرگـــز نیـــامـد ایـن فــــــــراق                                 مانـده در دل حس نـاب اشتیــــاق

صبـــر کـن صــــادق بـر ایـن داغ عظیــــم                                  کـن تـوکــل بـر خـــداونــد کــــریـمنوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 اسفند 1392 توسط رضا خرّم
طراح قالب معبر : { رزمندگان مهدی}