تبلیغات
☫مــعـبــر سـایـبـری شهـیـد سـیـد عــیــســی اطـــــهــــــری☫ - پسرم! به جای من درسنگر حق بجنگ تا قبر حسین(ع) را دربغل بگیری/دخترانم!باحجابتان حامى امام واسلام باشید

☫مــعـبــر سـایـبـری شهـیـد سـیـد عــیــســی اطـــــهــــــری☫
 
( جـــــــــــــــــا نــــــم فـــــــــدای رهــــــــــــبــــــر )
پسرم ،مرتضى اگر من موفق به زیارت قبرحسین بن على شدم چه بهتر و اگر موفق نشدم واین آرزو را با خودم به گور بردم تو بجاى من در سنگرحق بر علیه باطل بجنگ تا بگیرى در بغل قبر حسین بن على و یارانش را.


فرزندان سردار شهید خلیل شمشیر بند


توضیحات بیشتر در ادامــه ...

► لـطفـا نـظـر یـادتـان نـرود ◄تمام عمر مان باید در پی گوهر های نابی باشیم که بهانه های حضرت حق برای  خلقت اند، اما این گنجها در کنار ما وجود دارند و بهره ما اندک،فرماندهانی همچون سردارشهید خلیل شمشیر بندجانشین گردان مالك اشتر لشگر 25 كربلا ،عاشقانه زرق و برق دنیا را رها کردند و به سوی وصال با پروردگارشان شتافتند ،به مناسبت سالگرد شهادت این فرمانده دلیر لشکر عرشی 25 کربلا ،مطالب زیر تقدیم مخاطبان می شود، باشد که گوچه چشمی به ما بیندازند

تورقی به حیات وممات سردارشهید

در مهدی‌آباد یکی از محلات  ساری  زندگی می‌كرد. از تاریخ 2/1/58 تا 2/2/58 در شورشهای گنبد به دست مناقین اسیر شد و در اسارت منافقین قرار داشت. پس از یك ماه اسارت، از دست گروهك ضدخلق آزاد شد و به آغوش خانواده بازگشت ، اوپس از آزادی از اسارت در دفع منافقین و اشرار تلاش مضاعفی به خرج داد.

از 25/11/57 تا تاریخ 15/4/58 در كمیته انقلاب اسلامی خدمت ‌كرد ،در تاریخ 19/4/58 به عضویت رسمی سپاه درآمد ، ازتاریخ 14/4/60 تا 9/12/62 نیز با مسئولیت گشت جنگل و به عنوان فرمانده پایگاه جنگلی سپاه ساری انجام وظیفه كرد.

پس از اینکه دشمنان مردم ایران در آغازین روزهای طلوع خورشید انقلاب اسلامی در چهار استان کردستان،مازندران،سیستان وخوزستان جنگ داخلی راه انداختند؛ خلیل راهی کردستان شد تا از میراث گرانبهای دوستان شهیدش دفاع کند.

با شروع جنگ تحمیلی بی درنگ به جبهه رفت ونزدیک به 3سال در آنجا ماند .در این مدت یکبار ودر جزیره ی مجنون مجروح شدو سرانجام در تاریخ23/12/64 درادامه عملیات والفجر 8 به شهادت رسید تا مزد تمام مجاهدات وتلاشهایش را از خدای یگانه بگیرد.

                                      

وصیتنامه سردار شهید خلیل شمشیر بند

بسم الله الرحمن الرحیم

ولاتحسبن الذین قتلو فى سبیل الله امواتاِ بل احیاً عندربهم یرزقون

مپندارید آنان كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده اند بلكه زنده اند و در نزد پروردگار خویش روزى مى خورند .

انالله و انا الیه راجعون

همه ما از سوى خداآمده ایم و به سوى خدا باز خواهیم گشت.


همسرم مقاوم باش تا دل دشمنان پاره پاره شود

اما امید واریم این بازگشت ما و من با سعادت و شهادت باشد انشاًالله اگر سعادت نصیب این حقیر شد جنازه ام را اگر آورده اند در گلزار شهداى سارى دفن نمائید كه امید شفاعت این عاشقان سبقت گرفته از همه به سوى الله آمرزش گناهان مى باشد. پدر و مادر مهربانم از این كه به زحمت نانی برایم تهیه مى‌كردید و من نتوانستم آن را جبران كنم مرا حلالم كنید، و به خاطر این كه فرزند خوبى از نظر مادى و معنوى برایتان نبودم امیدوارم به احترام امام امت روح ا... كه ولایت دارد بر همه ما مرا عفو كنید (برادران و خواهران گرامیم شما همه خوشحال باشید این خون ناقابل این حقیر در راه رشد درخت انقلاب اسلامى خداوند یگانه رحیم نثار گردید). همسرم باید مقاوم باشید تا دل دشمنان اسلام پاره پاره شود.

 فرزندانم معصومه ،فاطمه ،انسیه ، مرتضى ،رقیه ،سمیه ، آمنه خانم خداوند كریم در قرآن مى‌فرماید انسان را خلق كردیم براى آزمایش، پس شما فرزندان حزب الهى باید سربلند از این آزمایش بیرون بیایید. وقتى هدف الله باشد رهبر روح الله و ملت شهید داده‌ُ ایران حزب الله باشد دیگر ابرقدرتهاى شرق و غرب و منطقه و گروهكهاى داخلى معاند بیچاره چه خاكسترى دارند كه بر سرشان بریزند در برابر این ملت بپاخاسته حزب الله با رهبرى روح الله تمام نقشه هایشان نقش برآب شد شما باحجابتان حامى امام امت باشید كه او حامى اسلام و قرآن است .

پسرم در سنگر حق بجنگ

پسرم ،مرتضى اگر من موفق به زیارت قبرحسین بن على شدم چه بهتر و اگر موفق نشدم واین آرزو را با خودم به گور بردم تو بجاى من در سنگرحق بر علیه باطل بجنگ تا بگیرى در بغل قبر حسین بن على و یارانش را.

سفارش مى‌كنم امام امت و رزمندگان را فراموش و از بخشش اموال كوتاهى و دریغ نورزید در ضمن آنچه اموال مادى در اختیار داشتم سهم امام ( ع ) و سهم سادات پرداخت گردیده است .

 خلیل شمشیر بند والسلام 1/12/64

چند خاطره به قلم سردار شهید خلیل شمشیربند  :


باید گوشی تلفن دنیا را زمین گذاشت تا دعوت حق را شنید

عده ای از برادران روستای اصفهان تشریف آورده بودند غرب، كوهها پر ا ز برف بود . 27 نفر بودند اما در بین این عزیزان 2بچه 7-12 ساله بودند مقدار وسائل هم دربغل داشتند. گریه ام گرفته بود این بچه ها تو این برف زیاد چه جوری آمدند مقداری هم نان ونخود كشمش برای رزمندگان آورده اند . وقتی پرسیدم چرا آمدید؟ گفتند آمدیم سربازان امام زمان و رزمندگان اسلام را ببینیم و قبرشهدا را زیارت كنیم .این جاست كه باید نیت خالص باشد چون نیت، فرمانده ی اعمال می باشد اگرنیت فاسد شد بقیه اعمال هم فاسد خواهد شد انسان باید گوشی تلفن دنیا را زمین بگذارد تا دعوت حق را بشنود انبیاء امدند به تو گفتند گوشی محبت دنیا را زمین بگذار كه خدا با تو كار دارد با او مشغول صحبت شو كه خیر دنیا و آخرت در آن است، این رهبر انقلاب بودكه ما را به حركت در آورد و اگر نه ما هم در فساد مانده بودیم .


درزندگی باید مثل شاهین ترازو بود

یك روز چند مرد و چند زن از دست صدام فرار كرده و به خاك ایران وارد شده بودند.در بین آنها كودكانی دیده می شدند .هوا بسیار سرد بود از دست و پای بچه ها خون بیرون می آمد ما برای آنها گریه می كردیم و آنها را در داخل سنگرهای خود برده و تا آنجا ئی كه برای ما امكان داشت به آنها رسیدگی می كردیم البته این جریان خیلی رنج آور بود خدا ان شاءالله صدام رالعنت كند و او را از صحفه روزگار نابود كند« آمین».

امام عزیزمان فرمود انسان باید مرزبان دین خود باشد تا بتواند مرزبان كشورش باشد انسان باید در زندگی خود مثل شاهین ترازو باشد تا بتواند بار خود را وزن كند اگر انسان نیت گناه كند، زینت درونی خود را از بین برده است مثل اینكه در یك خانه بسیار دوری مقداری كاه دود می كند بعضا خانه را سیاه خواهد كرد نیت گناه هم قلب انسان را سیاه می كند.

بعضی افراد ما داریم كه نا آگاهند باید اینها را ‌آگاه كنیم كه شاه چه خیانتی كرده بنی صدر خائن چه خیانتی كرده. وقتی امام بزرگوار فرمان تشكیل ارتش 20 میلیونی را دادند نسل مردم به طرف سپاه و ارتش و بسیج هجوم آوردند این جا بود كه‌اماده شدند برای جنگ تن با تانك با بدن های خودشان تانك های ابرقدرتها را بباد و فنا دادند چون این ملت شهید داده زجر كشیده بودند به فرمان امام خود قیام كردند. یادمان نرود دشمن بزرگتر در خود و جود ما پنهان است به نام نفس اماره باید اول با این مبارزه كنیم .


رزمنده ای كه انضباط نداشته باشد قابل اعتماد نیست

قال علی (ع) «من حاتسب نفسه ربه ومن غفله» یعنی هر انسان باید هر روزخود را محاسبه كند،كه چه كارهای را كرده در برابر پروردگار خود وچه غفلت نموده است تا فرست را از دست نداده جبران كند كسی كه این تسلط را بر نفس خود دارد اگر محاسبه كنند یا محاكمه یا زیر سوال قرار دهند فهم وشعور پیدا میكند وعلم پیدا میكند وقتی كه علم پیدا كرد دانا میشود وقتی دانا شد خود را از گناه باز میدارد وفردا روز قیامت روسفیدوارد محشر می شود.« ادعونی استجب لكم» یعنی مرا بخوانید دعاهای شما را عجابت می كنم خداوند جدا لطف دارد به بندگانش «ان الله یحب التوابین یعنی »كسی كه توبه می كند شیطان ملون حسرت می برد وناراحت می شود ومی گوید زحمت چندین ساله من به باد رفت در حقیقت ظلمت در جهل هر انسانی است اما نور در علم وعقل هر انسانی است انسان خدا ترس گناه نمیكند اگر هم بكند راه توبه را خدا برای هر انسانی باز گذاشته .

قاله ائمه طاهرین« ترك دنیا در رس همه عبادتهاست حب دنیا رس كل خطیه یعنی دوستی با دنیا سر همه گناهان می شود چون مومن از همه كس گرفتارتر است یعنی هم باید به كارهای آخرت برسد وهم به كارهای دنیا برسد. دینداری كه عقل ندارد قابل اعتماد نیست. رزمنده ای كه اخلاق اسلامی ونظم وانضباط نداشته باشد قابل اعتماد نیست تمام دنیا معلم وتمام بشر دانشجو میباشند .

اگر انسان نیت گناه كند زینت درونی خود را از بین می برد مثل اینكه در یك خانه بسیار خوبی مقدار كاه دود كنید فضای خانه را سیاه خواهد كرد نیت گناه هم قلب انسان را سیاه خواهد كرد.

ای پاسدار ای جند الله ای جان بركف یوم

پا محكم بر زمین بكوبان دندانها را بهم بفشاران

كوه از جاه اگر بجمبد ای مردم آوره شد خود محبان

این وعده را خدا بما داد من اینك بارسان فرستاد

«با نیروی كم و با ایمان می شود با نیروی زیاد كفر بجنگید.»نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 اسفند 1392 توسط رضا خرّم
طراح قالب معبر : { رزمندگان مهدی}